پوستر A3

امروزه یکی از محصولات چاپی که معمولا در تیراژ بالا تولید می‌شوند، پوسترها هستند. پوستر A3 یک نوع خاص از این پوسترها است که مصارف مختلفی دارد. جهت سفارش این پوستر باید ابتدا بدانید که ابعاد این پوسترها چه اندازه است، چگونه تولید می‌شوند و در کجاها استفاده بیشتری دارند. در این مطلب سعی کردیم به تفصیل راجع به اطلاعات پوستر A3 صحبت کنیم.

توجه کنید که اطلاعات یاد شده کلی هستند و شما برای سفارش محصول خود در تیراژ مورد نظر، حتما باید ابتدا با کارشناسان چاپ آساره ارتباط حاصل کنید. این اطلاعات کمک می‌کند درک درستی در مورد پروسه چاپ و تولید این نوع پوستر داشته باشید.

پوستر A3

ابعاد استاندارد پوستر A3

هنگامی که تصمیم به تولید پوستر داشته باشید، باید ابتدا از استانداردهای سایز این پوستر مطلع باشید و بدانید که پوستر A3 دارای استاندارد جهانی برای اندازه است. یعنی شما نمی‌توانید این پوستر را در هر اندازه دلخواهی که خواستید داشته باشید. چون در آن صورت دیگر در دسته بندی پوستر A3 قرار نخواهد گرفت. شاید در نگاه اول فکر کنید این موضوع برای شما محدودیت زا است. اما اگر خوب دقت کنید متوجه می‌شوید که این دسته بندی اتفاقا باعث تنوع چاپ پوسترها شده است.

همانطور که احتمالا می‌دانید، پوسترها در اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند و به همین دلیل شما می‌توانید یکی از این پوسترها را برای چاپ انتخاب کنید. اندازه بندی های که برای پوسترها ارائه می‌شود کنم می‌کند تا راحت تر برنامه ریزی کنید و بدانید که کدام نوع پوستر را می‌خواهید داشته باشید؛ چرا که معمولا تعیین اندازه پوستر بسته به کاربردی که مد نظر دارید باید انتخاب شود که این کار شاید برای افرادی که اطلاع چندانی در این موارد نداشته باشند، سخت باشد.

به هرحال پوستر A3 یکی از متداول‌ترین انواع پوستر است که امروزه در چاپخانه تولید می‌شود. به صورت کلی اندازه پوسترها به چهار دسته زیر قرار می‌گیرند. شما می‌توانید انواع نمونه‌های دسته بندی زیر را در کاتالوگ‌ها و سایت‌هایی مختلف مشاهده کنید:

  • خیلی بزرگ: همانطور که از این آن‌ها پیداست، این پوسترها در سایزهای خیلی بزرگ تولید می‌شوند و اندازه آن‌ها تا حدی بستگی به سایز مورد نظر مشتری دارد. حداکثر خاصی برای ابعاد این نوع پوسترها در نظر گرفته نشده است.
  • بزرگ: این پوسترها مقداری از موارد قبل کوچک‌تر هستند. این تولیدات هم مثل پوستر A3 طرفداران زیادی دارد چون برای جلب توجه مخاطب اندازه مناسبی دارد. این پوستر به دلیل اندازه بزرگی که دارد، قابلیت انتقال اطلاعات بیشتری را به مخاطب می‌دهد. پوسترهای ایستگاه اتوبوس، سینماها و… معمولا از این نوع است.‌ اندازه‌های متداول دیگر برای پوستر سایز بزرگ 102*152 است.
  • متوسط: یک دسته بندی دیگری که پوسترهای مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد، پوسترهای سایز متوسط است. ابعاد این پوستر نه چندان بزرگ است و نه چندان کوچک. برای انتقال مفاهیم کم با فونت درشت، مناسب است. این پوسترها مقداری بزرگ‌تر از اندازه کاغذهای بین المللی یعنی: A4 و… است. تبلیغ کالاها چ، رویدادهای جدید در فروشگاه، دعوت به شرکت در مراسم و موارد دیگر از جمله موارد مصرف این پوستر است. پوستر سایز متوسط معمولا در ابعاد 46*63 سانتی متر تولید می‌شود.
  • کوچک: همانطور که از اسم آن‌ها پیدا است، این پوسترها اندازه کوچکی دارند و کاربرد هایی مثل: استفاده روی دیوار، دفتر، تابلو اعلانات و… دارند و در کل نیاز به اشغال فضای زیادی نخواهند داشت. سایز این پوسترها 43*28 است که اندازه مناسبی است. ابعاد مد نظر برای چاپ این موارد معمولا 91*61 سانتی متر است.

جهت استعلام، مشاوره و ثبت سفارش با ما در تماس باشید!

قیمت پوستر A3

پوستر A3 از متداول‌ترین انواع پوستر است که در دسته پوسترهای کوچک قرار می‌گیرد و برای استفاده در انواع رویدادها، ادارات، مصارف تبلیغاتی، اطلاع رسانی، توضیح محصول و… مناسب است. شما می‌توانید بسته به کاربرد مورد نظر و حجم اطلاعاتی که می‌خواهید به معاطب انتقال دهید از این پوستر استفاده کنید.

چاپ این پوستر در مدت زمان کمی صورت می‌گیرد و حتما باید در مورد مواردی که می‌خواهید در پوستر ثبت شود، تیراژ مورد نظر راجع‌به محصول و‌… از قبل انتخاب کرده باشید. اگر نقطه ابهامی راجع به پوستر A3 دارید، می‌توانید سوالات خود را با کارشناس مربوطه مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *