جعبه دارو

 • چاپ جعبه دارو سفارشی
 • بهترین طراحی
 • بالاترین کیفیت
 • مقاوم با بهترین کاغذ
 • قالب مناسب با دارو
چاپ جعبه دارو

یکی از مهمترین بخش خدمات مربوط به تولید جعبه، مربوط به تولید جعبه‌های دارویی می‌باشد. به دلیل حساسیت داروها  نسبت به سایر مواد، و اینکه در ردیف مواد فساد پذیر هستند، توجه به استفاده از جعبه دارو مناسب نیاز صد‌در‌صدی است.

در واقع هر دارو جعبه مخصوص به خود را نیاز دارد تا در قالب آن شرایط نگهداری مناسب تری برای دارو باشد. جعبه دارویی از کاغذ و مقوای مخصوص و مقاوم‌تری تولید می‌شود. و بهترین و مناسب ترین طراحی برای ان مناسب با نوع و گروه دارویی انتخاب می‌شود. به دلیل اطلاعات جامع و دقیقی از دارو که باید روی جعبه درج شود، کیفیت چاپ آن دارای اهمیت است. همچنین توجه به نوع قالب جعبه دارویی برای آسودگی و راحتی باز و بستن جعبه دارو توسط بیماران باید مورد توجه قرار گیرد.

تولید و چاپ جعبه های دارو یکی از پرفروش ترین و پرکاربرد ترین، در تولید جعبه است که در شرکت چاپ آساره با رعایت تمامی نکات و در نهایت کیفیت تولید می‌شود.

جعبه دارو طرح دار
جعبه دارو ساده
جعبه دارویی

جهت استعلام، مشاوره و ثبت سفارش با ما در تماس باشید!

آیین نامه وزارت بهداشت

طبق آیین نامه وزارت بهداشت نکات زیر باید در جعبه دارو رعایت شود:

 • مقوا و کاغذ استفاده شده برای جعبه دارو باید کاملا بهداشتی باشد.
 • در چاپ جعبه باید از علائم و اشکال خاص دارو استفاده نمود به عنوان مثال لوگوی هشدار باید رنگ و شکل خاصی داشته باشد.
 • طراحی جعبه به شکلی باشد که حالتی تشویقی با طرح هایی مختلف و خلاقانه برای مصرف کنندگان داشته باشد. هم چنین اعتماد آنها را جلب کند.
 • برخی دارو ها در برارر رطوبت و گرما دچار تغییر حالت میشوند و ممکن است خاصیت خود را از دست بدهند. بنابراین باید جعبه ای انتخاب شود که استقامت و ویژگی لازم را داشته باشد.
 • شرکت چاپ آساره با داشتن مجوز های لازم استانداردترین و مطمئن‌ترین جعبه های دارویی را به متقاضیان تحویل میدهد.

نکات مهم در مراحل تولید جعبه دارویی

در ابتدا برای تواید جعبه دارو مناسب و با کیفیت  باید به نکات و آیین‌نامه بهداشتی عمل کرد:

کیفیت مقوا و کاغذ

اولین نکته در آیین نامه وزارت بهداشت استفاده از مقوا و مواد بهداشتی است. در تولید و چاپ جعبه دارو معمولا از مقوای پشت سفید و ایندربرد که بیشترین استانداردهای بهداشتی را دارد استفاده می‌کنند. رنگ سفید مقوا و در کنار آن استفاده از رنگ های قرمز و نارجی برای جلب توجه مصرف کننده به هشدارها می‌تواند موثرتر باشد.

هم چنین کاغذ و مقوای استفاده شده در جعبه دارویی باید از ظرافت و استحکام بالایی برخوردار باشد. بعضی از شرکت‌ها برای کم کردن هزینه‌ها از مواد بی‌کیفیتی استفاده می‌کنند این موجب فاسد شدن دارو یا عدم رضایت مصرف کننده می‌شود. حتی نوع کاغذ و درجه کیفیت آن به چاپ بهتر نوشته های روی جعبه هم ارتباط مستقیمی دارد. و با کیفیت بالای کاغذ چاپ و نوشته روی آن شفاف‌تر و واضح باشد و رضایت مشتری را جلب می‌کند.

این نوع مقوا با محیط زیست هم سازگار است و قابل بازیافت و تجزیه است.

ابعاد و اندازه جعبه

باید در تولید جعبه دارو به اصل ثابت و کلی که متناسب بودن اندازه و ابعاد جعبه با دارو است، توجه بسیار شود. ابتدا اندازه و وزن دارو تعیین می‌شود سپس طراح جعبه انواع مقوا با گرماز متفاوت را پیشنهاد می‌کند. طرح های پیشنهادی به صورت آزمایشی با رعایت اصول و ایین بهداشتی چاپ می‌شود. اگر جعبه دارویی پیشنهادی مورد تایید شرکت طرف قرار داد و یا سفارش دهنده بود به صورت انبوه چاپ و تولید می‌شود.

طرح جعبه دارویی

کارشناسان دارویی بر این باورند کیفیت داروهای خارجی و ایرانی یکی است و تفاوت آنها فقط در طرح و نوع بسته بندی جعبه دارویی است. طرح جعبه می‌تواند در عین سادگی بسیار جذاب باشد و لازم نیست از چندین رنگ استفاده شود.

متاسفانه بعضی از شرکت های ایرانی در طراحی و تولید جعبه  بسته بندی، کوتاهی کرده اند. و شرکت های خارجی فقط با بسته بندی و جعبه هایی با طراحی زیباتر، فروش بیشتری دارند.

در چاپ جعبه باید سعی شود برای هر دارو یک فونت طرح رنگ و لوگوی خاصی استفاده کرد. این کار باعث ایجاد تصویری مثبت در ذهن مصرف کننده شود. همچنین در تولید و چاپ جعبه های دارویی برای کودکان و نوجوانان اصولا ازطرح‌هایی مناسب و تشویقی و جذاب تر استفاده میکنند.

توضیحات و علائم روی جعبه

آنچه برای مصرف کننده حائز اهمیت است و نظر ان را جلب می‌کند، عبارات و اعداد روی جعبه دارو هستند. مهمتر از طراحی اطلاعاتی است که روی جعبه درج میشود. این عبارات شامل اطلاعاتی از جمله: نوع دارو، نام دارو، دز مصرف آن، و مشخصات تکمیلی و هشدار ها است.

فونت و سایز عبارات روی جعبه دارویی باید به گونه ای انتخاب شود که کاملا خوانا باشد. همچنین عبارات باید حداقل به دو زبان فارسی و انگلیسی بر روی جعبه دارو درج شوند.

علائم هشدار باید با رنگ و علامتی خاص روی جعبه چاپ شود که مورد توجه بیشتر مصرف کننده قرار گیرد.

اهمیت و مزایای چاپ جعبه دارو سفارشی در صنعت داروسازی چیست؟

 • به شناسایی و تمایز برند کمک میکند.
 • طراحی بسته بندی را بهبود می‌بخشد.
 • بهبود مدیریت زنجیره تامین
 • بازریابی مقرون به صرفه
 • افزایش اعتماد مصرف کننده
 • شامل کدهای رهگیری منحصر به فرد باشد، که می تواند به ردیابی و نظارت بر فرآیند زنجیره تامین، اطمینان از نگهداری و حفظ صحیح محصولات و کاهش خطر ورود محصولات تقلبی به بازار کمک کند.
 • آزادی در انتخاب ابعاد جعبه دارو
 • انتخاب روش چاپ از میان انواع روش های چاپ از قبیل :چاپ دیجیتال، افست، فلکسو و سیلک اسکرین
 • انتخاب رنگ های مختلف برای گرافیک
 • مهر کردن محصولات به روش های مختلف
 • به کار بردن خط بریل برای افراد نابینا
 • علاوه بر لایه‌ های UV نقطه ‌ای، براق یا مات، استفاده از پوشش ‌های مخمل و لمینت‌ های PVC، گزینه ‌های لاک شامل لمینیت‌ های براق یا مات و PVC

کلیت مفهوم و مزیت بسته بندی داروها

 امروزه تولید و چاپ جعبه های بسته بندی یکی از مهم ترین فعالیت های شرکت های تولید کننده است. نوع و کیفیت و جلوه بسته بندی تاثیر بسزایی در فروش و در نتیجه سود شرکت‌ها دارد.

توجه به نکات اشاره شده در شرکت چاپ آساره به شما کمک می‌کند که بهترین شرکت تولید انواع جعبه از جمله جعبه دارو را بهتر بشناسید و راحت‌تر سفارش خود را به شرکت محول کنید.

چاپ و تولید جعبه دارو که امروزه مورد توجه قرار داده شده است، با مراحل مختلف: چاپ جعبه، چاپ کارت، چاپ و بسته بندی، چاپ لیبل، چاپ بروشور و … همراه است.

شرکت چاپ آساره با تولید انواع جعبه از قبیل: جعبه دارو، جعبه چای، جعبه لوازم ارایشی، جعبه کفش و… به فروش محصولات و جلب اعتماد و رضایت مصرف کنندگان کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *